Sevgili Gençler,

Afyon Kocatepe Üniversitesi ile birlikte 1992’de kurulan Fen-Edebiyat Fakültesi; genç ve dinamik bir fakültedir. Fakültemiz, aynı şekilde, etkin 14 bölümü, 4000’i aşan öğrencisi ve 140’a yaklaşan genç nitelikli öğretim elemanı kadrosuyla benzerleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Türk milletine bağımsızlık ve Cumhuriyete giden yolu açan Büyük Taarruzun başladığı topraklarda bulunan fakültemiz, bir yandan, milli değerlerle maziye bağlı, öte yandan bilim, ahlak ve sanatın evrensel değerlerine sahip, Türkiye’nin bilim ve düşünce hayatının gelişip zenginleşmesinde önemli roller üstlenecek ve onu evrensel boyutlara taşıyacak nitelikli insan yetiştirmek amacındadır ve bu potansiyele de sahiptir.

Nitekim Afyon Kocatepe Üniversitesi Uluslararası indekslere giren bilimsel yayımlar kategorisinde tüm üniversiteler arasında üst sıralarda yer alırken, kendisiyle aynı dönemde kurulan üniversiteler arasında da ilk beşe girmektedir. Üniversitemizin bu başarısında Fen-Edebiyat Fakültemizin payı büyüktür.

Fakültemizi oluşturan bölümlerin programları Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECTS) ile uyumlu hale getirilmiş olup LLP / ERASMUS  programları çerçevesinde aranan nitelikleri taşıyan öğrencilerimiz, Avrupa Birliği Ülkelerinde bulunan üniversite ve çeşitli kurumlarda bir veya iki yarıyıl ücretsiz olarak öğretim görme ve staj yapma imkanına sahiptirler.

Hayatınızın bu yeni döneminde başarılar diler, sizleri sevgiyle kucaklarım.

25 November 2015, Wednesday 4728 kez görüntülendi